جمعه 3 اسفند 1397

اخبار

جايابي و پذيرش 170 هزار کارآموز در صنايع

  • سه شنبه 25 اردیبهشت 1397
  • 1571

مدير کل دفتر مرکزي ارتباط با دانشگاه ها و صنعت : در سال 1397 امکان جايابي و پذيرش 170 هزار کارآموز در صنايع فعال در سامانه ملي کارآموزي فراهم شده است .

به گزارش روابط عمومی دكتر انور شلماشی مدير کل دفتر مرکزي ارتباط با دانشگاه ها و صنعت با بیان اینکه در سال 1397 امکان جايابي و پذيرش 170 هزار کارآموز در صنايع فعال در سامانه ملي کارآموزي فراهم شده است، اظهار داشت: در سال جاری بیش از 18 هزار کارآموز در صنایع و شرکت های مختلف جایابی و پذیرش شده‎اند.
دکتر شلماشی در ادامه با تاکید بر نقش ملی سامانه کارآموزی گفت: فعالیت بیش از 7 هزار صنعت، 1683 دانشگاه و در حدود 40 هزار دانشجو به‎عنوان کاربران حقیقی و حقوقی در سامانه کارآموزی موفقیت بزرگی در ساماندهی سیستم جایابی کارآموزان در صنعت برای سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران به حساب می‎آید.
وی در ادامه بیان داشتند: در حال حاضر فرآیند جایابی و پذیرش کارآموز شامل درخواست کارآموزی از طرف دانشجویان، ظرفیت‎های اعلام شده از صنایع، بررسی و تطبیق ظرفیت‌ها و انجام جایابی و پذیرش کارآموزان در صنعت از طریق یک برنامه مکانیزه تحت وب انجام می‎شود که این اقدام خدمتی نوین به جامعه دانشگاهی و صنعتی کشور می‎باشد.
به گزارش روابط عمومی سامانه ملی کارآموزی با هدف مدیریت کلان و به‎منظور تسریع و تسهیل در امر جایابی کارآموزان و افزایش تعامل میان دانشگاه‎ها و مراکز صنعتی از سال 1385 در دفتر مرکزی ارتباط با دانشگاه‎ها و صنعت سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران به استناد وظایف محوله از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، طراحی و راه اندازی شده و تاکنون عهده دار جایابی دانشجویان متقاضی گذراندن دوره کارآموزی به آدرسhttp://karamouz.irost.org بوده است.

 

 آخرين اخبار

کليه حقوق سايت متعلق به سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران می‌باشد.
طراحی و توسعه توسط: دفتر فناوری اطلاعات