سه شنبه 2 بهمن 1397

اخبار

نشست مشترک دفتر مرکزي ارتباط با صنعت با انجمن استصنا

  • یکشنبه 23 اردیبهشت 1397
  • 246

نمایندگان دفتر مرکزی ارتباط با صنعت و انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران (استصنا) در دفتر مرکزی این انجمن، نشست مشترک برگزار کردند.
در این نشست که با حضور آقای مهندس عبدالرضا حمیدی، نایب رئیس هیئت مدیره انجمن استصنا و سرکار خانم مهندس فاتحی فر، رئیس گروه توانمندهای فناورانه دفتر ارتباط با صنعت برگزار شد؛ ضمن معرفی اجمالی از خدمات و توانمندی های طرفین، در زمینه گسترش همکاری های فی مابین و استفاده از امکانات و ظرفیت های مشترک به منظور حمایت از توان تولید داخلی شرکت های عضو انجمن توافق صورت گرفت.
آقای مهندس حمیدی اظهار داشتند: ارزیابی و رتبه بندی شرکت ها یکی از اهداف مهم انجمن است و برای ورود به مناقصات کلان کشور داشتن گواهی نامه توانمندی فناورانه می تواند به شرکت های عضو انجمن کمک نماید.
همچنین ایشان با اشاره به اعتبار گواهینامه توانمندی فناورانه سازمان ادامه دادند: سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران از سازمان های با سابقه در زمینه ارتباط با صنعت و فناوری در کشور می باشد و داشتن گواهینامه توانمندی فناورانه سازمان در مناقصات امتیاز خوبی برای شرکت ها به حساب می آید. امید است که بتوانیم در یک فضای کاری مناسب و به دور از هیاهو و نمایش پیوند علمی – تخصصی بین سازمان و اعضای انجمن هر چه بیشتر فراهم کنیم.
خانم مهندس فاتحی فر نیز در این نشست ضمن بیان این که هدف اصلی گواهینامه توانمندی های فناورانه افزایش توان تولیدی و رقابتی بنگاه های فناور می باشد، بیان داشتند: سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران به عنوان سازمان حمایت کننده از توسعه فناوری، سابقه طولانی در زمینه ارزیابی فناوری در کشور دارد و از سال 1386 در دفتر مرکزی ارتباط با صنعت سازمان، ارزیابی و صدور گواهینامه توانمندی های فناورانه بنگاه های تولیدی و خدمات فنی و مهندسی انجام می گیرد که هم اکنون این روند به یک تکامل و بلوغ رسیده است و شامل رتبه بندی و تعیین سطح شرکت ها نیز می شود و در نتیجه ارزیابی توانمندی فناورانه جایگاه شرکت ها به لحاظ توانمندی فناورانه نسبت به یکدیگر مشخص و برای آن دسته از شرکت هایی که متقاضی ارتقاء سطح توانمندی هستند با پایش دوره ای توانمندیهای فناورانه و ارائه راهکارها و مشاوره های لازم به افزایش توان تولیدی و رقابتی آنها کمک خواهد شد.
 
در ادامه نشست مقرر شد که کارگروه مشترک بین انجمن و سازمان تشکیل شود و انجمن ضمن معرفی شرکت های عضو جهت اخذ گواهینامه توانمندی های فناورانه، با دفتر مرکزی ارتباط با دانشگاه ها در ارتقا برند و جایگاه گواهینامه همکاری نماید.
 در پایان توافق شد همزمان با بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران (تاریخ ۱۶ الی ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷) که در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی برگزار می شود، تفاهم نامه مشترک بین سازمان و انجمن به منظور گسترش همکاری های فی مابین جهت توسعه فناوری و نوآوری، حمایت از تولید و کالای داخلی و نیز پیشبرد همکاری با سازمان های منطقه ای و بین المللی در حوزه های مرتبط با صنایع و تجهیزات نفت و گاز منعقد شود.

این نشست منجر به امضاء تفاهم نامه مشترک بین سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران و انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران (استصنا) در تاریخ 18 اردیبهشت 1397 در محل نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران شد.

 آخرين اخبار

کليه حقوق سايت متعلق به سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران می‌باشد.
طراحی و توسعه توسط: دفتر فناوری اطلاعات