یکشنبه 29 اردیبهشت 1398

اخبار

فراخوان شرکت در برنامه پژوهشي جندي شاپور 1398

  • سه شنبه 24 اردیبهشت 1398
  • 10

برنامه پژوهشی جندی‌شاپور توسط مرکز مطالعات و همکاري‌های علمي بين‌المللی و بخش همکاري و فعاليت فرهنگي سفارت فرانسه با فراخوان سالانه اجرا می‌شود. اين برنامه از سال 1383 آغاز شده است، و هدف آن ارتقاء و گسترش همکاری‌های علمی پژوهشی ميان پژوهشگران دو کشور ايران و فرانسه می‌باشد.
نوع حمايت: 
در صورت پذیرش طرح پیشنهادی، مبلغ 300 میلیون ریال از طرف مرکز مطالعات و همکاري‌هاي علمي بين‌المللي برای پژوهشگران ايرانی و از طرف نماينده فرانسه بودجه ای برای پژوهشگران فرانسوی اختصاص داده می‌شود. در مقابل پژوهشگران ملزم هستند که گزارشي سالانه از پيشرفت طرح و فعاليت‌هاي انجام شده در خصوص چاپ مقالات در مجلات معتبر و برگزاری حداقل یک نشست علمی، در صورت امکان با حضور طرف فرانسوی ونماینده علمی مرکز در ایران صورت پذیرد. مدت پروژه‌هايي كه همراه با آموزش در سطح دکتري يا پسا دکتري می‌باشند، حداکثر دو سال است. 
اولویت های پژوهشی
برنامه جندي‌شاپور شامل طرح‌هاي مشترک پژوهشي در تمامي حوزه‌های تخصصی از جمله علوم انساني و اجتماعی (حقوق، اقتصاد و مدیریت و...)، علوم پزشکی، علوم فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم محيط زيست و زیست‌شناسی است که با در نظر گرفتن اولویت‌های پژوهشی مورد تصويب کمیته‌های علمی دو کشور قرار گرفته است. طرح‌هايی که شرایط ذیل را دارا باشند، در اولویت قرار می‌گیرند: 
- طرح‌هايي که موجب همکاری چند آزمايشگاه يا موسسه مختلف ايراني و فرانسوي شوند؛ 
- طرح‌‌هايي كه کمک به توسعه، به ويژه توسعه اجتماعي- اقتصادي کنند.
- طرح‌هایی که در چارچوب اولویت‌های مرکز مطالعات قرار گیرند.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت مرکز مطالعات و همکاري‌هاي علمي بين‌المللي به آدرس ذیل مراجعه نمایند:

http://62.60.140.120/cissc1/fa/

 آخرين اخبار

کليه حقوق سايت متعلق به سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران می‌باشد.
طراحی و توسعه توسط: دفتر فناوری اطلاعات