جمعه 3 اسفند 1397

اخبار

ديدار رياست سازمان از برخي مراکز علمي و پژوهشي فرانسه

  • جمعه 15 تیر 1397
  • 911

 دكتر عليرضا عشوري رياست سازمان پ‍ژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران به همراه دكتر منصور غلامي وزير علوم، تحقيقات و فناوري، هيات عالي رتبه اي از معاونين آن وزارتخانه، روساي دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي برتر كشور و نيز تعدادي از مقامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي طي سفري به فرانسه از برخي مراكز مهم علمي، پژوهشي و فرهنگي آن كشور ديدن نمود. در خلال اين ديدارها دكتر عشوري در ميزگردي كه در دانشگاه  Paris-Saclay  پيرامون مبحث توسعه فناوري تشكيل شده بود؛ شركت نموده و به بيان ديدگاه‌هاي خود در خصوص مواردي نظير تجاري سازي و حمايت از شركت‌هاي دانش بنيان پرداخت. همچنين طي مذاكرات وي با مسئولين مركز پژوهش‌هاي ملي فرانسه (CNRS) توافق شد در آينده‌اي نزديك مراوداتي ميان اين مركز معتبر پژوهشي و سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران صورت گيرد. 


شايان ذكر است مركز پژوهش‌هاي ملي فرانسه يكي از بزرگترين مراكز تحقيقاتي جهان (رتبه اول در اروپا) است كه بودجه آن در سال 2016 بالغ بر 3/3 ميليارد يورو بوده و بيش از 11000 محقق در آن مشغول انجام پژوهش‌هاي بنيادي و كاربردي مي‌باشند. بازديد از مجموعه آزمايشگاه‌هاي مربوط به شتاب دهنده حلقوي (سيكلوترون) -كه متعلق به CNRS مي‌باشد، از برنامه هاي دكتر عشوري در ضمن اين ديدارها بود.  
 همچنين شركت در ديدار رسمي با دبير كل يونسكو كه با حضور دكتر غلامي و دكتر احمد جلالي سفير جمهوري اسلامي ايران در يونسكو در مقر اين سازمان بين المللي در پاريس انجام گرفت يكي ديگر از برنامه‌هاي وي در اين سفر بود.  ‍  

 آخرين اخبار

کليه حقوق سايت متعلق به سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران می‌باشد.
طراحی و توسعه توسط: دفتر فناوری اطلاعات