چهارشنبه 1 آذر 1396

اخبار

حضور آقاي دکتر محمود مولي نژاد در کارگاه آموزشي و نشست تخصصي بين المللي در زمينه مديريت خشکسالي و کنترل بيابان زدايي

  • سه شنبه 9 خرداد 1396
  • 731

آقای دکتر محمود مولی نژاد، قائم مقام رییس سازمان در امور بین الملل در کارگاه آموزشي  و نشست تخصصی بين المللي در زمينه مدیریت خشکسالی و کنترل بیابان زدایی شرکت نموده و  به ارائه مقاله ای با موضوع
Drought Impact on Agriculture Sector 
پرداختند. مركز علوم و فناوري كشورهاي در حال توسعه و غیر متعهد (NAM S&T Centre) با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد این نشست تخصصی را طي تاريخ 1 الی 3 خرداد 1396 (برابر با 24-22 می  2017 میلادی) در شهر مشهد برگزار نمود.
در این نشست تخصصی، تاثیر خشکسالی در زمینه های مختلف از جمله تاثیر آن بر ابعاد مختلف کشاورزی و دامداری، ذخایر آب، حفظ مراتع و جنگلها، منابع آب های سطحی و زیرزمینی و در مجموع توسعه اقتصادی در کشورهای عضو سازمان NAM مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت. شایان ذکر است یکی از موضوعات مهم این رویداد بین المللی،  نحوه مبارزه با خشکسالی و تدوین برنامه های جامع در توسعه اقتصادی کشورها با توجه به موضوع خشکسالی و تقلیل تاثیرات خشکسالی در بخشهای مختلف بود و در گزارش نمایندگان کشورهای عضو حاضر در نشست نیز مورد توجه قرار گرفت.
در پایان نشست، شرکت کنندگان از مرکز تحقيقات و آموزش كشاورزي و منابع طبیعی خراسان رضوی بازدید نموده و  متخصصین آن مرکز راهکارهای عملی تقلیل و مقابله با خشکسالی و اقدامات صورت گرفته  را در برخی مناطق کشاورزی نیشابور  ارائه نمودند.

 آخرين اخبار

کليه حقوق سايت متعلق به سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران می‌باشد.
طراحی و توسعه توسط: دفتر فناوری اطلاعات