شنبه 2 تیر 1397

اخبار

برگزاري نخستين نشست علوم، فناوري و نوآوري جمهوري اسلامي ايران و جمهوري ايتاليا

  • دوشنبه 4 اردیبهشت 1396
  • 1116

نخستین نشست علوم، فناوری و نوآوری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ایتالیا در تاریخ 31-30 فروردین ماه  1396 با حضور وزاری دو کشور و در راستای گسترش و ارتقای روابط علمی و فناوری فیمابین دو کشور  در محل سالن همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
در این نشست که روسای دانشگاه ها، روسای پارک های علم و فناوری، مقامات رسمی سایر وزارت خانه ها و شرکت های خصوصی، آزمایشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران و چندین دانشگاه، مراکز تحقیقاتی، شرکت و سازمان ملی منطقه ای و بنیاد شهر علم ایتالیا به نمایندگی از کشور ایتالیا حضور داشتند.
 لازم به ذکر است معاونین و برخی مدیران سازمان نیز به نمایندگی از سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران  در این نشست شرکت نمودند و با طرف ایتالیایی درخصوص همکاری های علمی و پژوهشی فیمابین مذاکره نمودند.
  در این نشست سمینارهای مختلفی با موضوعات استراتژی های نوآوری، سیاست های استارتاپ و  بین المللی سازی، فناوری های سلامت، بیوتکنولوژی و زیست پزشکی، غذا و کشاورزی، فناوری های نسل نو فناوری اطلاعات و ارتباطات، پایش محیط زیست، سازه های پایدار و کاهش ریسک، انرژی و باستان شناسی و تکنولوژی میراث فرهنگی برگزار گردید. همچنین در حاشیه این نشست نمایشگاه فناوری حاوی دستاوردهای علمی و فناوری سازمان های ایرانی نیز برپا شد.
در پایان این نشست، قرار شد ضمن تبادل اطلاعات و فعالیتهای دو طرف، هیأتی برای توسعه همکاریهای فیمابین مبادله شود.

 آخرين اخبار

کليه حقوق سايت متعلق به سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران می‌باشد.
طراحی و توسعه توسط: دفتر فناوری اطلاعات