شنبه 2 تیر 1397

اخبار

نشست تخصصي با توليدکنندگان جاذب و کاتاليست برگزار شد

  • شنبه 10 مهر 1395
  • 900

به منظور روياروي اثربخش فعالان صنعتی حوزه کاتالیست‌ها با پژوهشگران توانمند اين نشست انجام شد.


به گزارش روابط عمومي، معاون نوآوري، تجاري‌سازي و انتقال فناوري در نشست مشترك با فعالان حوزه طراحی و ساخت انواع جاذب و کاتالیست بر تقابل اثربخش فعالان صنعتی حوزة کاتالیست‌ها با پژوهشگران توانمند اين بخش تأكيد كرد.

 

مهندس محمد حسن انتظاري ضمن اشاره به هدف برگزاري این به پيگيري اين‌گونه نشست‌ها در راستاي رفع نيازهاي صنايع و دستگاه‌هاي اجرايي كشور در قالب طرح‌هاي پژوهشي كاربردي و همچنین تولید دانش فنی تأكيد كرد.

اين ديدار با حضور دکتر عباس طائب از دانشگاه علم و صنعت ایران، مهندس سیدعلی میرمحمدی، دبیر انجمن سازندگان جاذب و کاتالیست و مدیران و نمایندگان شرکت‌های گهر سرام، اکسیر نوین فرآیند آسیا، صنایع نفت و گاز سرو، ایران دلکو، مركز تحقيقات و نوآوري صنایع خودرو سایپا، آریا شیمی رسا، نانو آلومیران، رنگينه و کاتالیست پارس، گسترش كاتاليست ايرانيان و تعدادي از فعالان بخش خصوصي و به همت دفتر مرکزی ارتباط با صنعت و همکاری پژوهشكده فناوری‌های شیمیایی در محل سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران انجام شد.

در خاتمه نشست و پس از اعلام نیازهای فناورانه توسط شرکت‌ها و شناسایی ظرفیت‌های فراموش‌شده در حوزة جاذب و کاتالیست، موضوعات اساسی مطرح شده در قالب 9 دسته کلی تشريح شد.

 

ایجاد آزمایشگاه مرجع کاتالیست، همکاری در زمینه تست مبدل‌های کاتالیستی ساخته شده در خودروها، همكاري در زمينه طراحي سيستم‌هاي جذب و جاذب به ويژه تست‌هاي ديناميك و طراحي پايلوت‌هاي جديد، ارائه خدمات تست در مقياس پايلوت نيمه‌صنعتي، ساخت مواد اوليه و پایه‌های مبدل‌هاي كاتاليستي توليدي شركت ايران دلكو، همکاری در تدوين دانش‌فني ساخت كاتاليست‌هاي جديد، تدوين دانش‌فني ساخت پايه‌هاي كاتاليست قابل رقابت با نمونه‌هاي خارجي، تأمين مواد اوليه با خلوص بالا و قيمت مناسب و همكاري در زمينه توسعه فناوري‌ جاذب‌هاي حذف VOCs به توافق طرفین رسید.

 آخرين اخبار

کليه حقوق سايت متعلق به سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران می‌باشد.
طراحی و توسعه توسط: دفتر فناوری اطلاعات