یکشنبه 29 اردیبهشت 1398

اخبار

توسعه برنامه‌هاي تجاري‌سازي با سازمان مديريت و برنامه‌ريزي کشور

  • شنبه 2 اردیبهشت 1396
  • 901

رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران روز گذشته ميزبان معاون توسعه امور آموزشي و فرهنگي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور بود.

 

به گزارش روابط عمومي، دكتر محمدرضا واعظ مهدوي در بازديد از سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران از طرح‌هاي در دست اجرا بازديد كرد.

پژوهشكده برق و فناوري اطلاعات، پژوهشكده فناوري‌هاي شيميايي، زيست‌فناوري، مركز رشد واحدهاي فناور و همچنين آزمايشگاه Lab on Disk و چند نسل دستگاه همودياليز از جمله بازديدهاي روز گذشته وي بود.دكتر مضطرزاده، معاون وزير و رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در نشست مشترك با دكتر واعظ مهدوي و تيم همراه بر تعاملات و نقاط مشترك همكاري‌هاي في‌مابين تأكيد كرد و موضوع تجاري‌سازي و اقدامات انجام گرفته در رابطه با آن در سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران را مهم دانست و ادامه روند تجاري‌سازي با تأكيد بر تعاملات گسترده در سطح كشور را يادآور شد.


وي توجه به توانمندي فناوري و استفاده از ابزارهاي قانوني براي جلوگيري از واردات فناوري‌هايي كه در داخل كشور وجود دارد و ايجاد راه‌كارهايي براي حمايت از شركت‌هاي دانش بنيان را يكي از ضروريات مهم در راستاي ايجاد توليد ايده و ثروت دانست.

 رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران يادآور شد: احياي نقش سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در حوزه فناوري و اجراي طرح‌هاي نيمه‌صنعتي، شكوفايي استعدادها و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي از طريق تجاري‌سازي اختراعات و دستاوردهاي پژوهشي دانشجويان و پژوهشگران كشور از اهميت بسيار زيادي برخوردار است.

در اين ديدار دكتر مظفري، معاون نوآوري، تجاري‌سازي و انتقال دانش به معرفي فعاليت‌هاي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران پرداخت.

وي در خصوص پيشنهادات فعلي براي برقراري تعامل و همكاري‌هاي مشترك علمي گفت: ايجاد واحد تحقيق و توسعه رنگ و لعاب صنايع كاشي و سراميك، ايجاد مركز شكوفايي ايده‌ها، اختراعات دانشجويان و مبتكران جوان در جهت تجاري‌سازي، ارزيابي طرح‌هاي نيمه‌صنعتي و اجراي طرح‌هاي موفق در مقياس نيمه‌صنعتي و بالاتر از جمله موارد پيشنهادي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در اين رابطه است.

وي افزود: انجام طرح‌هاي تحقيقاتي، نيمه‌صنعتي، ارزيابي اختراعات علمي و فني، معرفي جشنواره‌هاي جوان و بين‌المللي خوارزمي از سال 1366 تا كنون و تعداد طرح‌هاي برگزيده آن، طرح‌هاي توانمندي فني و مهندسي و قانون حداكثر استفاده از توان داخلي از جمله فعاليت‌هاي سازمان پژوهشهاي علمي وصنعتي ايران در كنار ديگر فعاليت‌هاي پژوهشي و فناوري است.

 آخرين اخبار

کليه حقوق سايت متعلق به سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران می‌باشد.
طراحی و توسعه توسط: دفتر فناوری اطلاعات